Przedstawione poniżej mieszkanie nazwałam 'aneksowym', ponieważ układ funkcjonalny oparlismy  o konkretne, wydzielone aneksy: duży kuchenny połączony z małym kącikiem do pracy, następnie wypoczynkowy połączony z jadalnią, wydzielona przestrzeń sypialni, garderoba, przedpokój i powiększona łazienka, tak aby zmieściła zarówno wannę jak i prysznic, oraz toaletę z bidetem.
Ciekawym zabiegiem w mieszkaniu było użycie dużej powierzchni kontrastowego koloru kuchni, który w połączeniu z fakturą i wzornictwem płytek, blatów i dodatków spełnił rolę dopełniającą, wtapiając się w przestrzeń, jednak jej nie dominując.
Podział podług oddziela strefy pracy od odpoczynku, jednocześnie podkreśla przestrzenność mieszkania, stojąc w kuchni aż ma się ochotę iść dalej w głąb.
Rzut mieszkania od początku bardzo nam się podobał, aby zachować jego przestrzenność postanowiliśmy nie wydzielać dodatkowych pomieszczeń, choćby sypialni, zabudowując ją z każdej strony ścianami. Zaproponowaliśmy 'kącik sypialniano - wypoczynkowy', aby jednak zachowała swój intymny charakter.
Łazienka, jak wspominałam została powiększona, dobudowalismy przestrzeń na prysznic, wszystko utrzymane w tonacji bieli połączonej z drewnem i szarymi akcentami na kominie oraz w kabinie prysznicowej.
Projekt zrealizowany przez:
Anna Dąbrowska - architekt
Iga Woźniak - projektant
Krzysztof Wawrzyniak z zespołem - ekipa budowlano - wykończeniowa
Anna Wawrzyniak - obsługa kupno / sprzedaż / wynajem
Back to Top